image/png;;;amway founders.png

Ričards DeVoss (Richard DeVos)

 

1959. gadā Ričards DeVoss kopā ar Džeju Van Andelu, savu senu draugu un biznesa partneri, dibināja firmu Amway. Firma strādā tiešās pārdošanas segmentā un ir atvērusi filiāles vairāk nekā 80 pasaules valstīs, piedāvājot biznesa iespējas vairāk nekā 3 miljoniem Amway uzņēmējiem. DeVoss atbalsta arī daudzus sporta pasākumus, turklāt ir NBA komandas Orlando Magic īpašnieks. Slavenais orators un lektors ir runājis neskaitāmiem cilvēkiem visā pasaulē. Pēc sirds transplantācijas 1997. gadā DeVoss kļuva par lektoru komandas vadītāju organizācijā United Network for Organ Sharing – ASV centrālā orgānu transplantācijas reģistrā.

DeVoss kopā ar sievu Helēnu dāsni atbalsta slimnīcas, augstskolas, universitātes un mākslu popularizējošas organizācijas gan savā dzimtā pilsētā, gan arī daudzas organizācijas visās Amerikas Savienotās Valstīs. DeVoss ģimenē ir četri bērni un sešpadsmit mazbērni. Jaunākais dēls Dags DeVoss (Doug DeVos) ir Amway prezidents.

image/png;;;amway_founders_1.png

Džejs Van Andels (Jay Van Andel)

 

1959. gadā Džejs Van Andels kopā ar Ričardu DeVosu, savu senu draugu un biznesa partneri, dibināja firmu Amway. Firma strādā tiešās pārdošanas segmentā un ir atvērusi filiāles vairāk nekā 80 pasaules valstīs, piedāvājot biznesa iespējas vairāk nekā 3 miljoniem Amway uzņēmēju.

Van Andels visu savu mūžu atbalstīja brīvas uzņēmējdarbības idejas. Viņš bija Amerikas Tirdzniecības kameras vadītājs, Jamestown Foundation direktors, Amerikas vēstnieks un ģenerālkomisārs Genoa Expo 1992 laikā, kā arī Heritage Foundation priekšsēdētājs. Džeja un Betijas Van Andelas fondi ļoti plaši atbalstīja svarīgus projektus, saistītus ar ekonomikas attīstību, ar veselības aizsardzību, izglītību un mākslu.

Van Andela bērni ir Amway valdes locekļi. Stīvs Van Andels ir Amway valdes priekšsēdētājs.